I. T. služby- India vs. USA

O takomto rozdiele ste možno ani netušili, no je zaujímavé porovnať ich. Pretože rozdiel je dychvyrážajúci. Ako v dnešnom civilizovanom svete môžu takéto rozdiely vôbec vzniknúť?

klávesnice

India

Tu je ten o problém. Žiakom, študentom sa v tomto odbore informačných technológií poskytuje iba základný vzdelávací program, ktorý sa skladá s výučby pracovania na programoch MS Word, Excel a Powerpoint. V tom by problém síce nebol, avšak týmito troma programami to končí. To je všetko. Takže programátor, alebo ľudí poskytúcich kvalitné I. T. služby v tejto krajine nenájdeme. No aby som bol férový, nájdeme- 5 % zamestnancov, ktorí sú v tomto odbore gramotní a užitoční pre spoločnosť. A čo je šokujúce– jedná sa o študentov vysokej školy s odborom inžinier. A zoberme si, že už i v inžinierstve sa využívá prevažne počítačová technika.

myš

Základný softvér samozrejme ovláda viac študentov, no vytvoriť program, ktorý by mal logiku a dalo by sa podľa neho pracovať dokáže 5 % so všetkých študentov vysokej školy inžinierskej. Toto teda nie je vôbec dobrá vizitka, čo sa týka budúcich inžinierov. Títo ľudia, pokiaľ sa budú chcieť vypracovať a byť vlastníkmi a mozgom firmy, ktorá pomocou počítača navrhuje konštrukcie a poskytuje staviteľské služby, tak by sa mali čo najrýchlejšie zdokonaliť, pretože sa jedná o dôležitú a dobre platenú funkciu, na ktorej nemôže byž človek, ktorý takéto veci neovláda.

monitor

USA

V tejto zemi je situácia úplne iná. 54 % si úprimne chváli svoj plat, ktorí dostávajú za svoje služby. Jednalo sa o nezávislú anketu, nechválili len zo strachu o svoje pracovné miesto. Vďaka rýchlemu rozvoju a platom v tejto krajine si na zamestnanie v odbore I. T. spomenie veľa mladých ľudí, ktorí si vyberajú povolanie. Kvôli rozvinutej technológií tu prakticky každý človek s počítačom vyrastá už od malička a na školách, či kurzoch, ktorých je neúrekom, sa maldým ľuďom naskytujú veľké príležitosti, ako sa k tejto dobre platenej práci dostať.